Tip vd Week: Patiëntgegevens 15 jaar bewaren

  1. Nienke

    Nienke TOP LID

    Berichten:
    1.078
    Ontvangen Likes:
    440
    Trophy Punten:
    190
    Iedere week wordt er een een Pedicure Tip van de week geplaatst. Met deze tips helpen
    pedicures elkaar vooruit. Heb jij zelf misschien ook een tip? Plaats deze dan
    hier of stuur een bericht aan Nienke (Community Manager).

    Deze tip oud de oude doos is gegeven door: @Liana Tieland

    De bewaartermijn per gegeven (bijvoorbeeld het intakeconsult, een voetbehandeling, notitie van een overleg met de podotherapeut etc.) begint te lopen vanaf het moment waarop dat gegeven is ‘vervaardigd’. Dat wil zeggen dat het gegeven is opgenomen in het dossier. Deze gegevens moet je minimaal 15 jaar bewaren en na die periode moet de zorgverlener deze gegevens vernietigen.

    Maar wanneer de cliënt na 15 jaar nog steeds komt voor dezelfde zorg (iets wat in onze praktijk zo is: voetverzorging), dan moeten de gegevens vanzelfsprekend langer bewaard worden. In principe geldt dit ook na overlijden.

    tips1.png
     
    Laatst bewerkt: 13 jun 2017
    Esther Verdonk vindt dit leuk.
  2. Pedicure Anneke Schipper

    Pedicure Anneke Schipper LEKKER BEZIG

    Berichten:
    38
    Ontvangen Likes:
    23
    Trophy Punten:
    34
    En waar staat dat? Je boekhouding hoef je nog niet eens zo lang te bewaren. Je krijgt een megadossier van cliënten die nooit meer komen/overleden zijn of verhuisd.
     
  3. Igna Breedeveld

    Igna Breedeveld Medewerker Vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    902
    Ontvangen Likes:
    630
    Trophy Punten:
    154
    Liana Tieland vindt dit leuk.
  4. Pedicure Anneke Schipper

    Pedicure Anneke Schipper LEKKER BEZIG

    Berichten:
    38
    Ontvangen Likes:
    23
    Trophy Punten:
    34
    Dank je, Igna. Nooit geweten. Mijn ouders moesten vroeger hun boekhouding dertig !! jaar bewaren. Niet normaal hoeveel er op zolder kwam te staan.
     
    Igna Breedeveld vindt dit leuk.
  5. Liana Tieland

    Liana Tieland Moderator vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    744
    Ontvangen Likes:
    540
    Trophy Punten:
    155
    @Pedicure Anneke Schipper, je kunt dit terug vinden in onze Beroepscode onder artikel 5.7:

    "Als pedicure ga ik op verantwoorde wijze om met de verslaglegging van gegevens van de cliënt in het dossier en
    bewaar ik deze de bij wet bepaalde vijftien jaar, te rekenen vanaf de laatste behandeling c.q. in geval van overlijden vijftien jaar na de overlijdensdatum van cliënt.".
     
  6. vlinderss

    vlinderss Zoek pedicure praktijk voor in te vallen!!!

    Berichten:
    17
    Ontvangen Likes:
    5
    Trophy Punten:
    29
    Vraag... En wat te doen als je praktijk stopt of failliet gaat? Wie gaat dan die gegevens bewaren?

    Sent from my SM-G930F using dePedicure.nl mobile app
     
  7. Liana Tieland

    Liana Tieland Moderator vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    744
    Ontvangen Likes:
    540
    Trophy Punten:
    155
    @vlinderss , dan geldt het volgende:
    Neemt een collega pedicure je praktijk over dan mag je, met toestemming van de cliënt, de dossiers overdragen. Wanneer de cliënt niet wil dat het dossier wordt overgedragen aan de pedicure die de praktijk overneemt dan moet je zelf alsnog het dossier 15 jaar bewaren. Tenzij de cliënt zelf een nieuwe pedicure kiest en de cliënt wenst dat het dossier aan de betreffende collega wordt overgedragen. De nieuwe pedicure neemt dan automatisch de bewaarplicht op zich.
     
    Nienke vindt dit leuk.
  8. Lampje

    Lampje NIEUW LID

    Berichten:
    185
    Ontvangen Likes:
    13
    Trophy Punten:
    0
    Nou, ik ga met 1 januari aanstaande met pensioen.. ben nu 65... ga toch echt al die zooi niet tot mn 80e bewaren.... ben na drie drie maanden het hele pedicuregebeuren echt vergeten.... dan dobber ik met mijn boot ergens op de oceaan ter hoogte van de Azoren.....lol
     
    Jackiee, Voetjes75 en pedicar vinden dit leuk.
  9. Igna Breedeveld

    Igna Breedeveld Medewerker Vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    902
    Ontvangen Likes:
    630
    Trophy Punten:
    154
    Tja of je het leuk vindt of niet @Lampje, je zal het wel moeten bewaren. Dit zijn nu eenmaal de wettelijke eisen waar jij je als ondernemer aan dient te houden.
    Je hoeft niet te denken aan je administratie tijdens het ronddobberen (heerlijk vooruitzicht!), maar je moet het wel bewaren.


    Sent from my iPad using dePedicure.nl mobile app
     
    monique slagter vindt dit leuk.
  10. Saes

    Saes LEKKER BEZIG

    Berichten:
    11
    Ontvangen Likes:
    8
    Trophy Punten:
    29
  11. Janneke Tinga

    Janneke Tinga LEKKER BEZIG

    Berichten:
    21
    Ontvangen Likes:
    8
    Trophy Punten:
    29
    Maar wij hebben toch geen patiënten maar cliënten . . .
    Maar waaróm moet je de spullen zolang bewaren?
    Heb een kaartenbak en daar staan de kaarten in.
    Heb geen klanten met problemen en willen alleen maar een voetbehandeling.
    Vraag alleen of er nog iets veranderd is na de laatste keer of waar ik eventueel op moet letten.
     
  12. Pedicure Anneke Schipper

    Pedicure Anneke Schipper LEKKER BEZIG

    Berichten:
    38
    Ontvangen Likes:
    23
    Trophy Punten:
    34
    Ik begrijp het ook niet. Voor de belastingdienst moeten we onze administratie 7 jr. bewaren en als particulier 5 jr.
     
  13. Igna Breedeveld

    Igna Breedeveld Medewerker Vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    902
    Ontvangen Likes:
    630
    Trophy Punten:
    154
    @Janneke Tinga Als medisch pedicure of pedicure verleen je zorg. Daar zijn wij het met zijn allen over eens. Een zorgverlener valt onder de Wgbo en in deze wetgeving is vastgelegd dat patientgegevens 15 jaar dienen te worden bewaard.
    Of we het nu over een client of patient hebben, dat maakt het niet uit. Het gaat om de behandeling die jij uitvoert.
     
  14. Grieta Holtvluwer-Tilma

    Grieta Holtvluwer-Tilma KOMT OP GANG

    Berichten:
    14
    Ontvangen Likes:
    0
    Trophy Punten:
    17
    Een juriste vertelde me dat Bewaarplicht wettelijk boven Verwijderplicht gaat. Als ik 15 jaar bewaarplicht heb van gezondheidsgegevens van de cliënt ... Waar kan ik dat vinden? Op welke wet en wetsartikel kan ik mijn Bewaarplicht gronden?
     
  15. pedicar

    pedicar TOP LID

    Berichten:
    432
    Ontvangen Likes:
    216
    Trophy Punten:
    129
    Ja ik vroeg me ook al af wat je moet doen als een klant om verwijdering van gegevens vraagt. Of als een reeds bestaande klant geen toestemming wil geven terwijl je al gegevens hebt staan. En idd, waar vind je die wetgeving?
     
  16. Liana Tieland

    Liana Tieland Moderator vraagbaak Vraagbaak Team ProVoet Poule

    Berichten:
    744
    Ontvangen Likes:
    540
    Trophy Punten:
    155
    Zoals @Igna Breedeveld al aangeeft, telt ook voor ons als zorgverleners de WGBO en daarnaast kun je het terugvinden in onze eigen Beroepscode.
     

Deel Deze Pagina


Partners van dePedicure.nl: